Kuidas teha restart kehas

kuidas teha restart kehas

Puhkus

Olen mõned päevad võtnud endale puhkust. Õigemini rohkem kui nädal, et kõigest muust virr-varrist eemal olla. Selle jooksul olen märganud mitut huvitavat aspekti. Esmalt, kuidas kõik sedasama teha tahavad, aga ikka on mingi põhjus, miks veel ei saa. Teisalt, kuidas mulle arusaamatult hotellitöötaja otsa vaatab tema küsimusele vastates, et jah ma olen täiesti üksinda, ilma pere ja sõpradeta. Kolmandaks, kuidas reisijuhendajatega suheldes saan teada, et ma olen meeldiv ja rahulik inimene, et neid näeb siin harva. Hmm..mina mõtlesin, et kõik tulevad puhkusele lõõgastuma ja nautima. Tuleb välja, et siiski mitte. Kui naiivne ma olen.

Siit edasi sundis mind neid ridasid kirja panrema mõte, et kuidas saaksime olla paremad inimesed endale ja end ümbritsevale, kui me isegi ei märka enda vajadusi? Oot, stop..vist ikka märkame, aga me eirame neid. Miks küll? Et ikka tuleb veel see ja teine asi ära teha ja siis tuleks ikka ka põhjendada, miks me endale puhkust võtta tahame. Kas pole tegelikult nii, et me ise elame oma elu, me ise vastutame oma tervise eest, me ise saame teha plaane ja neid ka täide viia?
Ilu algab meie seest, meie tervisest, meie vajadustele reageerimisest. Oleme ise oma ilu loojad.

Hoia esmalt ennast

Ma nii väga soovin, et sa hoiaks kõigepealt ise ennast. Minu armas sõber on haige ja ta jookseb küttepuid tegema…sest et jõuab. Minu armas sõbranna ei saa minuga vestelda, sest ta pea hirmsasti lõhub…liigsest mõtlemisest. Nii hea, et nad seda minuga jagavad, ma saan neile neid ennast meelde tuletada.Tuletan ka sulle, armas lugeja, sind ennast praegu sulle meelde. Mida sa viimase nädala jooksul enda heaks tegid? Ma ei mõtle otseselt, et kas sa käisid aeroobikas hüppamas või jõusaalis kangi tõstmas. See on loomulikult väga hea, kui see su nädalas kirjas on. Mind huvitab pigem, kas sa võtsid aja maha, et ennast korraks maha laadida, mõeldes näiteks mitte midagi? Proovi, kuidas ja kaua sa suudad olla ilma mõtlemata. Ütlen ausalt, et minul on raske seda teha, aga kui harjutada, siis saab sellega endas üsna hea restardi teha. Loomulikult peab olema see aeg just sulle endale, see tähendab, et teler ei tohiks mängida, lapsed ei peaks kusagil kõõluma, mees ei peaks otsima autovõtmeid samal ajal. Tee omale nurk kusagile, kus sa saad korraks iseendaga olla. Perekonnale võid ka öelda, et teed väljalülituse pereelust korraks ja et see on nende huvides peamiselt (inimesi huvitab tavaliselt nende endi kasu ja seetõttu on see lause parem motivaator.)

Uinak

Teine hea viis ennast laadida on lõunauinak. Justnimelt! Me pole harjunud seda tegema, aga tegelikult tunneb suur hulk inimesi peale lõunasööki ennast hirmus uniselt, sest kõht on täis ja suur osa verevarustusest on tegelemas seedeprotsessidega. Nüüd oleks ülim aeg ennast korraks välja lülitada. Maksimaalselt 20 minutit annab võimsa restardi. Ma usun, et paljudel lugejatel tuleb muie näole, et no jah, mul ju pole sellist aega või kohta. Tegelikult on küsimus alati selles, et kas sa oled orienteeritud lahendustele? Kui see on sulle oluline, et ennast korraks päeva jooksul taastada, siis ütledki oma kolleegidele või kellele iganes, kes sinu tegemistest teadma peavad, et sa teed väikese restardi. Mina kasutan selleks aeg-ajalt oma tooli, keeran selja ja panen silmad kinni, klapid pähe. Olen käinud ka autos uinakut tegemas ja ka puhkeruumis, sest kus siis veel see kõige loomulikum võiks olla? Siin aitab kõvasti kaasa, kui oskad ennast välja lülitada ja mitte midagi mõelda. Proovi!

Stop!

Kui sul und ei ole, siis ei tähenda, et sa ei vajaks väljalülitust. Võta hetk ja mine kõnni väljas. Vaata näiteks inimesi tänaval ja taaskord proovi kas mitte mõelda või siis mõtle neist inimestest, ilma hinnanguid andmata. Lihtsalt vaatle. Kui tuleb segav mõte, siis ütle endale STOP! Ära mõtle! Maailm ei jää seisma, kui sa lähed ja mõtled oma mõtet 15-20 minuti pärast. Mitte midagi ei juhtu, isegi kui sa praegu minuga nõus pole, siis tegelikult ka “mitte midagi halba ei juhtu!” Panid tähele, ma täiendasin ennast!? Midagi halba ei juhtu. Sest juhtub küll midagi, aga see on hea. Sa oled saanud korraks endaga olla. Kindlasti on su pulss madalam ja sa oled ehk hinganud mõned korrad sügavalt sisse ja välja ja ehk isegi märganud midagi ilusat, mis su tuju rõõmsaks teeb.

Samm-sammult

Need on väikesed asjad, millest alustada. Sa ei pea olema viieline, et kõike kohe õigesti teha ja piitsutama ennast ebaõnnestumiste või möödalaskmiste eest.
Igas muutuses on väikesed sammud. Oluline on, et sa need teed..

 

Jaga ka teistega
Shopping Cart